| RoxyAde a întrebat:

O idee, niste sfaturi ceva? Ideea e ca de o vreme ma tot gandesc sa fac un curs, unul de manichiura eventual. Am cautat pe net si am gasit, dar nu stiu ce sa fac. As avea de ales intre doua optiuni: sa fac cursul care costa 920 lei si sa primesc o diploma europeana, care mi-ar permite angajarea intr-un salon sau sa cumpar un kit de start si sa fac cursul dar fara diploma, deci putand lucra doar acasa. Problema ar fi gasirea clientelor daca as lucra acasa, iar la un salon nu stiu ce salar se da. Fetele ma puteti ajuta cu niste informatii si sfaturi? Mersi frumos! :*

1 răspuns:
| elik a răspuns:

Parerea mea ca e bine sa faci cursul in care primesti si diploma, ea te va ajua in viitor iar fara diploma este greu sa iti deschizi o mica afacere, bani merita sa fie investiti mai bine in aceea diplomahappy