| AuraRoșuBândușa a întrebat:

O să fiu directă, vreau să dau la liceul de poliție, dar nu știu în ce constă. Ce licee de poliție sunt în țară? Cu ce medie se intra? Care sunt condițiile? Care sunt probele fizice la liceu? Am văzut ca sunt diferite de cele pentru academie. Din ce se da proba scrisă? Vă rog răspundeți dau funda!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania, in prezent, nu exista licee de politie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt numai colegii militare (nu sunt licee). Mai simplu si mai bine (eu am facut facultatea la armata) faci ca mine: un liceu civil si apoi ce academie vrei: militara, politie, jandarmi, pompieri.

| AuraRoșuBândușa explică (pentru Salontanul):

Și ce presupune liceul civil?

| Salontanul a răspuns (pentru AuraRoșuBândușa):

De ce? Nu ai mai auzit de licee civile? Sunt in fiecare oras, uneori si in comune. Orice liceu care nu este militar este liceu civil.