| Crisan_Emanuela_D_1994 a întrebat:

Bună!
Parere despre liceul pedagogic. Cum e? Este greu? Din ce se dă bacul?
Se merită această meserie (educator/învățător)? Salariile sunt destul de mici.
După ce termin liceul, dacă vreau să profesez această meserie pot face o facultate în alt domeniu? (Orice facultate doresc? )
Mulțumesc mult. Sper să îmi răspundeți la toate întrebările.

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Gandeste-te la ce esti buna, la ceea ce ai putea sa fii sau ce-ti place si cauta ceva in domeniul ala pentru ca sunt atatea la care poate nici nu te-ai gandit sau nu stiai ca exista. Foloseste-te de google.

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Salariile sunt foarte mici, nu destul, in comparatie cu cata bataie de cap e in fiecare zi cu copiii, de aia si unii profesori sunt ''frustrati''. Parerea mea e ca nu merita.

| Crisan_Emanuela_D_1994 explică (pentru Sn4k3):

Ai dreptate. Din păcate e tare greu să iau o hotărâre cu privire la viitor. Sunt în clasa a 8-a şi nu ştiu ce să aleg.

| Sn4k3 a răspuns (pentru Crisan_Emanuela_D_1994):

Gandeste-te la ce esti buna, la ceea ce ai putea sa fii sau ce-ti place si cauta ceva in domeniul ala pentru ca sunt atatea la care poate nici nu te-ai gandit sau nu stiai ca exista. Foloseste-te de google.

Răspuns utilizator avertizat