| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care au facut un curs de fotografie in fata unei comisii, pot spune mai in detaliu experienta? A fost greu? As dori sa fac si eu un curs de incepator si apoi cel acreditat.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a face poze reusite trebuie sa inveti bazele artei fotografice. Pentru asta este nevoie sa urmezi un curs si/sau sa faci cateva mii de poze.
Pentru a deveni fotograf acreditat, trebuie sa faci o facultate acreditata de arte/media, cu specializare de cameraman.

| aditimus a răspuns:

Salut, aici un fotograf, a face un curs nu te face mai bun cu exceptia diplomei posibil sa inveti cate ceva, totul e vorba de tine, sunt atatia oameni pe Youtube ce te pot invata, ia un aparat si experimenteaza, incepe cu gaze, flori, obiecte statice si apoi treci la portete, peisare, oameni.

| anonim_4396 explică (pentru aditimus):

Crezi ca as putea fi "fotograf" si fara acele cursuri? Oricum este un hobby, eu sunt bucatar, dar mi-ar placea sa fac pozele oamenilor.

| aditimus a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa fi fotograf si fara curs doar daca nu vrei sa profesezi legal.
Daca e doar de hobby e ok, poti incerca si eu am facut un curs de bucatar dar doar pentru mine.

| Eugen80 a răspuns:

Cursul nu se face in faa unei comisii!

| anonim_4396 explică (pentru Eugen80):

Testul final ba da