| Adriana_Barancea_1982 a întrebat:

Buna, pentru facultatea de drept trebuie sa urmezi un profil umanist cum ad fi filologie sau mate? Cu ce medie se intra? Ce materii se fac? Ce poti sa devi daca mergi la drept in afara de avocat si judecător? Ce cărți trebuie sa citești inainte de drep? Cum e facultatea de drept sin Cluj (in caz ca e cineva de acolo )? Stiu ca e mult de invatat si citit, cam cat ai de invatat de pe o zi pe alta? îni doresc de mica sa devin avocat si as vrea oarecum sa stiu ce ma așteaptă. App. Cam cate ore ai pe zi?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu te obliga nimeni si n-are nicio facultate vreo preferinta vizavi de profilul tau de liceu, pe ei ii "intereseaza" strict nota ta de la admitere si daca iau eventual in considerare si bacu

Răspuns utilizator avertizat
| Adriana_Barancea_1982 explică:

Stiu ca am greșeli de scrierea, m-am grăbit!