| Nightwish12 a întrebat:

Peste un an voi intra la facultate si nu stiu unde sa merg. Ce pareri aveti despre Resurse umane, Marketing, Finante Banci si Afaceri internationale? Si ce salarii as putea avea in aceste domenii?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nicio facultate nu iti asigura un loc de munca, asta e adevarat, depinde cat de deschis esti spre studiu si viata in general. Dar sincer vorbind, o facultate de finante banci (ASE nu Spiru) te ajuta mult mai mult decat una de resurse umane. Asta ca sa facem comparatie intre ce ai enumerat tu. Adica uita-te cate banci sunt, daca esti bun si esti angajat intr-o banca poti sa iei un salariu chiar marisor.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa stii un singur lucru: nici o faculatte nu vine cu post de munca asigurat. Poti sa faci si 2 faculatti, de nu ai tupeu si experinta, tot ca muncitor necalificat poti lucra.
Asa se explica de ce oamnei cu 1-2 facultati vand pe la tarabe in piata, sau pun marfa pe raft prinntr-u supermarchet.