| AlessaAle2 a întrebat:

Bună prieteni. Am și eu câteva întrebări pentru cei ce știu să îmi acorde răspunsuri cu privire la meseria de politist. Am inteles ca un ofițer de politie trebuie sa urmeze academia de politie sau școală de politie. Cate specializări sunt în acest domeniu, și cam, care ar fi descrierile lor (cu ce se ocupă fiecare specializare în parte). Multumesc anticipat, și îmi cer scuze dacă întrebarea pare cretina, dar sunt în neștiință de cauză și aș vrea niște răspunsuri ca sa ma lămuresc. Multumesc înca o dată. happy

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ofiterii, obligatoriu, trebuie sa faca Academia de Politie.
Scoala de agenti de politie este pentru subofiteri.
Gasesti toate informatiile pe site-ul oficial al Academiei de Politie "Alexandru Ioan Cuza" Bucuresti.