| Yurisa a întrebat:

Buna prieteni! Cum aflu ce cariera vreau sa urmez avand in vedere ca eu vreau sa fiu o lepra si sa primesc bani pe ochi frumosi? (nu, nu vreau videochat). Sunt foarte confuza in acest moment al vietii mele

Răspuns Câştigător
| PersonajFictiv a răspuns:

Fa o lista cu materiile care-ti plac, subiectele care te intereseaza in general, ce iti place sa faci in timpul liber. Ia fiecare facultate in parte si studiaza fisele disciplinelor, vezi ce-ti atrage atentia, citeste despre job-uri.
Sigur ai cateva lucruri care te pasioneaza.

| Yurisa explică (pentru PersonajFictiv):

O sa fac asta, multumesc

| Dalmore a răspuns (pentru Yurisa):

Succes! Si eu m-am orientat greu, ia in calcul si un an de pauza daca nu esti sigura pe facultatea pe care o alegi si incearca cat mai multe lucruri (scrie, invata o limba nou, vezi ce se prinde de tine).

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Personal cred ca deja stii ce isi place sa faci, privestete atenta, vezi ce anume isi place, eu de mic eram cu electronica in prezent in electronica lucrez, cred ca e ceva genetic acest lucru

| mastadont a răspuns:

Păi dacă tu nici măcar nu ai idee despre ce ai vrea să faci cum am putea ști noi? Întrebarea ta e absurdă.

| Yurisa explică (pentru mastadont):

Ma gandeam ca exista programe in tara de orientare in cariera, si pentru ca eu nu am gasit nimic, ma gandeam ca poate stie cineva happy

| PersonajFictiv a răspuns:

Trebuie sa cauti asta singura, nu e asa usor pe cat pare, daca erau testele alea asa bune multi faceam in viata ce ne placea.
Intai trebuie sa fii sincera cu tine, sa iti vezi mereu adevarata fata, sa iti recunosti defectele...calitatile,etc.
Cred ca vocatia fiecaruia e acoperita de ego...scapa de el si te descoperi pe tine, asta cred eu.
Sa scapi de el nu e asa usor, dar merita.
Multa bafta, lepro.

| JackR a răspuns:

Pai, avand in vedere ca esti o lepra, cariera deja ti-e trasata. In vreo 20-30 de ani ai sa fii o ciuma si toate problemele tale vor fi deja rezolvate!winking

| Yurisa explică (pentru JackR):

Raspunsul tau mi-a ajuns la fuflețel laughing

| JackR a răspuns (pentru Yurisa):

Nu stiu ce intelegi tu prin "fuflețel", dar daca este ceea ce cred eu ca este:
1. ar trebui sa-ti fie rusine sa te gandesti la ce ma gandesc eu;
2. pe vremea mea, ii spunea altfel.

| Yurisa explică (pentru JackR):

Suflețel*** poftim, daca tot vrem sa fim seriosi

| JackR a răspuns (pentru Yurisa):

Este cineva serios prin preajma?! big grin

| PumpkinDoll a răspuns (pentru JackR):

Da

| Dalmore a răspuns:

Neorxnawang - ai un talent natural de a te face de kk

| Yurisa explică:

Hei buna, daca nu recunosti sarcasmul si o intrebare cu privire la orientare in cariera nu este vina mea ca mintea ta nu poate asimila anumite moduri de exprimare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te bagi in feminism si dai in judecata barbati aleator pe strada ca te-au ofensat laughing

| Yurisa explică (pentru anonim_4396):

Daca eram un SUA cred ca faceam bani pe banda rulanta din asta laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

Du-te in Suedia si zii ca n-ai sex deloc si acolo faci bani laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-ti faci canal de Youtube cu gimnastica si filmeaza-ti curul, majoritatea se vor uita la asta, apoi pui reclame in video sa castigi $$$. Faci cat mai multe videos ca nu cere prea mult, in cel mai rau caz faci febra sau se rup izmenele.

| Raducons a răspuns:

Gandeste-te ca nu poti primi bani pe ochi frumosi la nicio varsta si trebuie sa faci ceva,incearca sa intri intr-un colectiv,daca nu iti place vanzatoare sau ospatarita cauta altceva, sunt joburi usoare chiar daca nu sunt bine platite ai timp mai mult, Poti sa lucrezi intr-o agentie(turism, asigurari), ar fi foarte bine.Te inteleg si eu sunt cel mai confuz om.

Răspuns utilizator avertizat
| DroIja a răspuns:

Https://www.16personalities.com/ro/test-de-personalitate-gratuit
Încearcă asta, la finalizarea testului, vei primi oportunități orientative în carieră.

| Neorxnawang a răspuns:

Nu te supara, dar esti proasta.

| brigh7ness a răspuns:

E foarte simplu, te gandesti ce lucru pe lumea asta ti-ar place sa faci macar cateva ore pe zi si urmezi acea directie. Bani pe ochi frumosi nu stiu daca primeste cineva (exceptand parlamentarii), ce varsta ai?