| cantectrist a întrebat:

Prietenul meu este agent imobiliar si in ultimele 3 luni nu a reusit sa faca nimic si chiar se straduieste si de aceea acum e foarte dezamagit si suparat mereu.Va rog sa ma ajutati, daca stiti un job pentru vanzator sau consultant in vanzari, domo, emag, evomag sau cu un sfat, cum asi putea acum sa ii fiu alaturi de el mai bine si sa il ajut.sad

1 răspuns:
| DanielaMiky a răspuns:

Profesia de agent imobiliar in ziua de azi este doar pentru cei mai buni cei vechi pe piata cei mai experimentati. Nu spun ca un incepator nu poate fi bun dar in momentul acesta si clientii sunt mai pretentiosi mai nehotarati si multi dintre acestia cauta sa pacaleasca agentul imobiliar astfel incat sa realizeze tranzactia fara el si automat fara a mai da vreun comision la agentie. Poate aplica pe site direct la domo, eMAG un cv. Dar cv-ul trebuie sa fie cat mai convingator.