| Andrusca0016 a întrebat:

puteti sa imi dati mai multe detalii despre admiterea la facultatea de medicina
Sa spunem ca am luat bacul ce trebuie sa fac apoi?
Sin daca vreau sa devin medic pediatru, trebuie sa dau la medicina generala si dupa rezidentiat?
va rog sa ma ajutati, mai am ceva timp pana la facultate dar vreau sa stiu de pe acum.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toate detaliile pentru admitere intr-o facultate de medicina le gasesti pe site-ul oficial, orientativ in Admiterea 2017 si apoi in anul cand vei sustine examenul de admitere.
Specializarea se face abia dupa terminarea facultatii, respectiv in perioada rezidentiatului.