| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Rog să se răspundă doar serios la această întrebare! În urma cu 4 luni am mers la un interviu de angajare la o bancă (de stat), iar pana în momentul acesta nu am un răspuns clar dacă voi fi angajată sau nu. Am contactat-o aproximativ lunar pe dna director pentru a o întreba cu privire la statusul aplicării. Răspunsurile au fost următoarele: 1. "am sa încerc sa avem cât mai repede răspunsul" 2. "știu ca sunt la semnat dar nu știu cât mai durează" 3. "nu am nicio veste momentan, dar încerc sa aflu" 4. "se reiau angajările sper sa primim curând o veste". In timpul acesta ne-am intersectat într-un loc, iar dansa spunea angajatelor de acolo ca ma vor angaja la banca. Eu nu știu ce sa mai cred. M-au acceptat, nu m-au acceptat...Totuși îmi e greu sa cred ca nu ar fi putut sa îmi spună din prima ca nu ma acceptă. Dar faptul ca au trecut atâtea luni mă face să îmi pierd speranța. Păreri? Mulțumesc.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te-au acceptat, asta e foarte clar.

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu te-au acceptat, ca de erai acceptata erai deja angajata pana acum.
Te chemau la munca, sau macar sa semnezi contactul.
In orice caz, angajarile nu le face directoarea de banca ci HR-ul bancii sau o sefulita angajata acolo, nicicum directorul de banca, iar faptul ca ai contacta-o direct pe ea, cred ca a deranjat-o ca nu-i nromal sa faci asta.

| sierra1 a răspuns:

Caută-ți alt job sau altă bancă!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te-au acceptat.

| mihai69 a răspuns:

Caută în altă parte. Poate găsești chiar mai bine.

| Frank51 a răspuns:

Răspunsul unui interviu nu durează mai mult de 2 săptămâni, în cazuri excepționale. La internshipuri când se angajează multe persoane deodată, acolo poate dura cam o lună.

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

4 luni? rolling on the floor)
bro, cum inca mai speri sa te sune sau angajeze? wow

| blackann a răspuns:

Si cum sa hartuiesti directoarea? nu are ea nicio legatura cu interviul tau. wtf!
de ce disperi oamenii? nu e clar ca daca te voiau te sunau pana acum?
au trecut 4 luni, get over it!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Eu aștept un răspuns in 24 de ore. Dacă nu primesc nici un cuvânt. Consider că răspunsul este negativ și mă mut la următoarea activitate

| 120bulevard a răspuns:

Daa laughing asteapta tu mult si bine, te suna ei, la pastele cailor poate rolling on the floor.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Nu te-a acceptat.

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Nu mai exista Banci de Stat si nici de stat (degeaba).
Daca in 4 luni nu te-au angajat, nu esti acceptata.
Ai studii de specialitate si ai facut practica prin Banci? Daca nu... visezi degeaba.