| jessyca a întrebat:

Buna seara am o intrebare si eu: Am terminat scoala profesionala de 10 clase si n-am mai continuat iar acum as vrea sa continui la un liceu ca sa pot intra la medicina. ce ar trebui sa fac ca sa intru la medicina? va rog ajutati-ma.

7 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Te cam grabesti intii liceul care dureaza inca vreo 3 ani,, la seral si apoi. cam tirziu te ai gindit ca trebuie sa inveti dar daca ai ambitie .succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai liceul la seral, sa inveti pentru BAC, sa iei nota mare si sa te inscrii la admitere. E greu? tongue Spor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Trebuie să-ţi finalizezi studiile liceale, nu contează forma lor.
După ce ai luat bacalaureatul, trebuie să te înscrii la admitere la Facultatea de Medicină Umană sau Veterinară (nu faci precizarea care medicină vrei să faci).
Îţi sunt de folos: www.edu.ro, www.alegefacultatea.ro
Multă baftă.
Pa, pa.

| vilmaristul a răspuns:

Termina liceul la seral si succes!

| DontAsK a răspuns:

Pasii au fost enumerati de adytzaa mai sus, e un efort mare, dar ai grija, facultatea de medicina e cea mai scumpa, trebuie sa faci un efort destul de mare.Bafta.

| kiddo a răspuns:

Pai te inscrii la seral, iei bacu cu nota mare, si inveti ca lumea la chimie si biologie si un pic de fizica, astea se cer la admitere la medicina. Spor la invatat!

| suzzamen a răspuns:

Este un efort mare, ar trebui sa te inscrii la liceu la seral, sa inveti foarte bine pentru BAC sa iei o nota f mare, si dupa sa te inscrii la admitere... iar dupa numai si numai note bune!