| mc2nistor a întrebat:

Buna Seara am si eu de pus doua intrebari.am doua tatuaje la vedere, unul pe antebrat iar altul pe incheietura mainii pot intra in armata? si daca da sau nu si fac in asa fel sa le ascund e vreo problema daca mi le descopera in instructie? astept raspunsuri multumesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu care e ordinea procedurilor, dar sigur va fi o vizita medicala serioasa

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cate stiu eu nu sunt interzise atat timp cat nu reprezinta insemna interzise sau ofensatoare gen zvastiza si daca nu sunt la vedere in uniforma de vara.

de ascuns nu ai ce ascunde, la vizita medicala esti gol golut asa ca...

| mc2nistor explică (pentru suntserios):

Binenteles nu am tatuaje cu steme naziste sau alte deastea.La vizita medicala te referi atunci cand esti sunat sa te prezinti la unitatea respectiva si sa faci instructia aceea nu?

| suntserios a răspuns (pentru mc2nistor):

Nu stiu care e ordinea procedurilor, dar sigur va fi o vizita medicala serioasa

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Orice semn adica asta ma refer si la tatuaje ce se observa usor nu te primeste in armata sau politie

| mc2nistor explică (pentru Năstasă_Iulian_1993):

Asta stiu Iulian, da problema este daca le ascund in asa fel incat sa nu mi se vada, iar apoi cand sunt in instructie sau cand semnez contractul pe 4 ani mai este vreo problema. Oricum eu o sa mi le scot.asta voiam sa aflu daca cineva face parte din domeniu si stie mai multe informatii multumesc.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns (pentru mc2nistor):

Chestia este ca acolo te dezbraca si se uita foarte atent la tine asa mi-au facut si mie nu stiu ce sa zic sper sa ai noroc

| mc2nistor explică:

Scuzati-ma vreau sa optez pentru SGP.