| numesiprenume0 a întrebat:

Am terminat scoala postliceala, am depus niste cv-uri pentru angajare si azi am fost sunat.
Ce parere aveti despre angajarea pe o functie de asistent medical in aceste vremuri cu asa virus printre noi? Sincer sa fiu imi e cam teama. Precizez ca locul in care urmeaza sa ma angajez pe langa faptul ca este solicitat fiind in zona usor accesibila, este si clinica suport COVID-19. Deci sansele sunt mai mari de a contacta virusul.
P.S. nu voi lucra cu pacientii COVID, dar riscul este si asa mare.
Ceva pareri, idei, sfaturi? Doresc sa mentionez ca locul unde am fost sunat este si locul ce il prefer cel mai mult. Ofer funda!

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Si pana la covid puteai sa contractezi o gramada de chestii nasoale ca asistent medical. Asta e jobul, asta ti-ai ales, go 4 it!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cui este frica de apa nu mananca peste.
Asta este meseria. Riscul este peste tot, in orice colectiv.

| AnastasiaSt a răspuns:

Depune ti cv ul sa fii asistent medical la o stomatologie.

| Hdhdj a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Dacă chiar vrei sa muncești acolo si ai nevoie de bani plus ca vrei ca acel loc de munca sa fie de durata cred ca e ok. Dar dacă nu vrei sa lucrezi mult acolo. Vrei doar experienta cred ca e un risc mare. Sincer eu nu as munci în acest domeniu momentan. Pentru ca in medicina riscul e cel mai mare. Dar acum depinde de tine ce faci si cum faci. Fiecare cu ce stie.