| Asyul95 a întrebat:

Bună seara.As avea nevoie de niște informații.După liceu as vrea sa merg la facultate în Italia. Vreau sa știu dacă facultatea respectiva mă va ajuta cu chirie sau discount sau ceva de genul..sau care vor fii avantajele sau dezavantajele?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Exista un fel de agentii care ajuta elevii romani ce vor sa mearga in straintate la facultate
Pe asta il stiu eu, vezi daca gasesti ceva :
https://www.edmundo.ro
Cred ca mai sunt si altele, doar cauta.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aceste informatii le poti obtine cel mai bine la secretariatul facultatii.

| CuriousStuff a răspuns:

Multe facultati au camine pentru studenti, daca obtii buget si bursa o sa poti sta in camin gratuit, daca esti elev premiant, daca nu, nu ai niciun discount, o sa platesti la fel ca orice alt student.
Chirie in afara caminului nu plateste absolut nicio facultate.