| lavimyless a întrebat:

Bună seara! Aș dori sa știu ce salariu are o educatoare suplinitoare, daca poate cineva sa-mi raspunda? Am terminat o facultate dar nu are nici o legătură cu invatamantul. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

In situatia asta o sa te poti angaja doar la o gradinita particulara, unde regulile pot fi mai relaxate. Pentru ca la stat se cere sa fi absolvit cel putin un liceu cu profil pedagogic. Iar daca e bataie mare pe post, atunci ar fi util sa ai si o facultate de psihologie si stiintele educatiei sau facultatea de limba romana. Grila de salarizare la stat o gasesti pe google, dar orientativ undeva la 3000 de lei net. La privat depinde de oras, de cat de elitista e garadinita etc. Stiu pe cineva care a fost educatoare intr-o gradinita privata dintr-un municipiu de judet si avea salariu 1500 net.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Imi pare rau dar daca scrii "salar" nu ai ce cauta ca educatoare, chiar suplinitoare! Chiar ai facut facultatea?

| lavimyless explică (pentru Salontanul):

Multumesc pentru mesaj! Stiu ca m-am exprimat gresit, corect era salariu, cred ca oricine mai face cate o greșeală cand nu-și mai poate ține ochii deschiși de oboseală. Multă sănătate!

| Violleta2022 a răspuns:

Atat cat scrie in contractul oferit de gradinita respectiva, care-i in functie de bugetul lor.
Din pacate, noi nu avem de unde stii oferta lor de munca, mai ales ca nu-i un job standard oferit unui educator calificat.

| sierra1 a răspuns:

Ca NECALIFICAT ai avea ceva foarte aproape de salariul minim!

| Frank51 a răspuns:

Ca și suplinitor ești de regulă necalificat cu plata la oră. Ca educator grila de salarizare este disponibilă online.