| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara comunitate!

*Ma adresez persoanelor ce lucreaza in domeniul medical:

1. kinetoterapeuti
2. farmacisti
3. oftalmologi
4. logopezi
5. asistenti oftalmologi/kineto/farmacisti.

**Vreau sa stiu urmatoarele lucruri:

- ani de facultate/postliceala
- salariu (in functie de experienta, cat ia un rezident/ unul cu vechime/ un stagiar etc)
- merita sau nu sa fac facultatea de kineto? Ca si salariu, investitie etc.

~Personal sunt pasionata de asa ceva, dar nu mai sunt la varsta adolescentina, proaspat iesita din liceu sa imi permit sa pierd cativa ani la facultate, varsta de 30 se apropie si regret ca nu mi-am urmat pasiunea in domeniul medical, insa vreau s-o urmez dar nu-mi permit sa irosesc niste ani in facultate ca mai apoi sa imi fie greu sa traiesc cu acel salariu... stiti si voi, Romania...~

***Ofer funda pe un comentariu cat mai amplu si detaliat. Multumesc! Va doresc o seara placuta!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă, România, poți emigra cu aceste meserii unde ești plătită mai bine.

| DrDilavia a răspuns (pentru sadrian46):

Poti pleca oriunde in lume, insa eu doresc sa stiu informatii despre aceste meserii din tarisoara noastra aproape condusa de Dancila. Desigur ca sunt constienta ca in afara esti platit mai bine mai ales pentru aceste meserii?