Întrebare recomandată | Alexand3ru1 a întrebat:

Doresc sa ma inscriu la un concurs din judet diferit.(domeniu sanitar -Asistent).
Am urmatoarele nelamuriri legate de:

-cerere de participare la concurs ( formular eliberat de RUNOS).

-Certificat medical A5, eliberat de unitatile sanitare abilitate.( ex: CDT).

Nu stiu institutiile la care trebuie sa merg pentru a ridica actele enumerate mai sus?
Cine stie, rog sa imi scrie.
Multumesc.

1 răspuns:
| Florentina_7104 a răspuns:

Formularul îl găsești pe site-ul instituției sau la sediul acesteia. Certificatul A5 ți-l eliberează orice medic psihiatric din țară, dar vezi că este necesar să conțină și parafa mediciului de familie(sau a unui medic generalist) pe lângă cea a psihiatrului. Este un certificat care atestă că ești apt fizic și psihic pentru încadrarea în muncă. Multă baftă!