Întrebare recomandată | alx15 a întrebat:

In ce domenii se castiga in Bucuresti 2000-3000 de lei? Astept un raspuns.

Răspuns Câştigător
| Robert_Eduard_1994 a răspuns:

Se castiga bine in domeniul IT si informatica salari-ul cel mai mic e de 500 euro si daca esti foarte bine specializat poti ajunge chiar si la 3000 euro. FUNDA?

26 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In constructii poti castiga atat, mai ales daca ai si calificare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt foarte multe joburi in Bucuresti in care castigi peste 2000ron

| RainmakerX a răspuns:

IT
Intereseaza-te de cursuri gratuite sau platite *daca iti permiti* si ai sanse mari de reusita.

| sofisis a răspuns:

2000-3000 de lei nu este un salariu mare. Un lucrator comercial la un hipermarket ajunge la putin peste 2000 lei cu tot cu bonurile de masa. So...

| andreia67 a răspuns (pentru sofisis):

Doar la Lidl am inteles ca se ofera 1800 lei + bonuri dar se cere experienta prealabila in domeniu. In rest nu prea cred. Problema care o spuneam e ca nu e asa de usor sa te angajezi cum s-ar crede. 2000 e un salariu mediu, 3000 e deja un salariu mare.

| sofisis a răspuns (pentru andreia67):

Eu stiu in Cora pe cineva care s-a angajat acum 2 luni. 1800 + bonuri de masa.
Da, nu stiu. Cred ca e greu. Din fericire nu stiu prea multe despre job-urile astea. Dar sa stiti ca 2000 lei chiar nu e ceva de neatins. In majoritatea domeniilor ajungi la 2000 lei.

| andreia67 a răspuns (pentru sofisis):

Problema e ca nu stiu daca angajeaza pe oricine. Eu am aplicat inclusiv pe posturi de genul in 2015 si nu am primit niciun raspuns. De fapt nu am primit niciun raspuns de la toti angajatorii -1, ala la care lucrez acum.

| sofisis a răspuns (pentru andreia67):

Da, asta nu stiu ce sa zic. Discriminarea oricum e la ea acasa in Romania.

| andreia67 a răspuns (pentru sofisis):

Ai spus un foarte mare adevar.

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca e vorba de castig pe an, poti sa te duci la Vaslui!
Poate si mai mult daca si furi (tacit).
Daca vrei sa te faci judecator corupt sau militian sau procuror corupt, nici nu poti numara banii!
Dar ii poti masura cu SUBLERUL! Daca stii ce e ala, sau cu Cantarul! Mai degraba!

| FaraNumePls a răspuns:

IT, mecanic auto

Răspuns utilizator avertizat
| Adiadictie a răspuns:

Asistenta spirituala

| AndreiMarin499 a răspuns:

Sofer de camion, inginer și de sigur menerge.

| octa2021 a răspuns:

Mecanic,dar daca esti bun ajungi si la 4000 de lei, fără să exagerez

Răspuns utilizator avertizat
| Cipr3y09 a răspuns:

Mecanic auti