| Casian76 a întrebat:

Bună seara! Lucrez la KFC și am săptămâna ce urmează doua interviuri: unul pentru un job part-time la o firmă de telefonie și unul pentru un job de 8h/4 zile pe săptămână la o firmă de uși și termopane.
Eu nu vreau sa le spun ca sunt sub contract de munca(îmi dau demisia dacă voi fi angajat), au șansa să afle de undeva? Dacă află renunța la serviciile mele? Mulțumesc frumos

Răspuns Câştigător
| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! Nu au de unde sa afle. Doar ca este un avantaj ca lucrezi și la KFC. Le poti spune ca lucrezi și o sa renunti dacă ești angajat de ei. Mult succes la interviu!

2 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Faptul ca esti angajat este un plus la interviu, nu un minus.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Oricum vor afla, pentru ca probabil de la KFC ai o perioada de preaviz care trebuie acoperita prin contract. Si nu vad care este problema, daca te vor atunci te vor lua incepand cu ziua din care esti disponibil.