| qwerty789 a întrebat:

Numele meu este Mihai si am 17 ani! Intrebarea mea este urmatoarea : As vrea sa stiu daca sunt apt din punct de vedere medical pentru inscrierea la scoala de politie "Vasile Lascar" tinand cont ca in urma cu 6 ani adica in 2008 am fost operat de chist hidatic pulmonar! Problema este ca nu doar o data am avut interventie chirurgicala la plamani! Am mai fost operat in anul 2004 la ambii plamani tot din aceasta cauza a chistului hidatic, in 2008 interventia fiind doar la plamanul drept! Medicii de la spital mi-au spus ca nu ma afecteaza cu nimic aceste interventii chirurgicale, daca numai am probleme pe viitor! Dar vreau sa stiu si parerea dumneavoastra! Va rog ajutati-ma!

1 răspuns:
| Sadop a răspuns:

Atâta timp cât nu te afectează intervenţiile chirugicale nu cred că ai avea probleme la vizita medicală.
Însă mergi la medicul de l IPJ, el îţi poate spune cu exactitate.
Poţi merge şi la medicul de familie să-l întrebi, însă cel mai sigur răspuns ţi-l poate da doar medicul care îţi face vizita medicală.
Baftă la admitere!