| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Sunt in clasa a 11-a, iar in 2023 după ce dau bacul, vreau să dau la medicină in Bucuresti la Carol Davila. Vreau să incep să mă pregatesc de pe acum. Ce trebuie să învăț? Care sunt cărțile? Vreau să iau punctaj maxim la admitere!

4 răspunsuri:
| MValentin a răspuns:

Okay, deja ai inceput un pic cu stangul. Deja cand te gandesti la superlativ la orice lucru si vei ajunge in final sa dai cu stangu-n dreptul te vei descuraja si iti vei,, baga,, ceva in ele planuri si vise.
Momentan incearca doar sa tii un ritm de invatare mai serios incat sa intrii la fara taxa. Apoi in acei ani sa inveti mereu constant si la un ritm incat sa ai si tu,, viata,,.
Toate manualele si tot ce ai de invatat este exclusiv pe site-ul facultatii. Sporhappy

| MariaEElena0505 a răspuns:

Pai cartea de anatomie este obligatorie, iar in rest ai de ales intre chimie și fizica. Sper sa reusesti. ‘)
60 de puncte este pentru bio, iar 40 este pentru materia la alegere. Îți țin pumnii!

| Mlarisa58 a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Mulțumesc mult! Admiterea este grilă?

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru Mlarisa58):

Da. 100 de intrebari. Însă poți sa intri pe site-ul facultății și sa vezi. Sigur găsești acolo mai multe detalii. ‘)