| Andrei1334 a întrebat:

Buna seara TPU!
Revin cu o intrebare legata de cariera. Dupa ce termini Academia de Politie te poti duce si in alte state ca sa lucrezi in politie? Este greu sa ajungi politist in alt stat dupa ce devii politist aici? Are cineva vreo idee? Cunoasteti vreo informatie legata despre?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge in alte state dupa ce lucrezi in Romania perioada stabilita in contractul incheiat la intrarea in Academia de Politie.
Pentru a putea lucra ca politist in alt stat este nevoie sa fii cetatean al acelui stat si sa te primeasca in politie.