| marcela290 a întrebat:

Buna seara TPU. Se poate face un "transfer" de la subofiteri MAPN la MAI? Sub ce circumstante se poate face o mutare ca asta? Precizez ca vreau sa devin politist dar din cauza mediei la purtare nu pot aplica si de aceea vreau sa ma incadrez ca subofiter la MAPN si dupa sa imi fac un transfer sau ceva de genu. Cel mai folositor raspuns primeste funda. Multumesc

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si la scolile apartinand M.Ap.N. este aceeasi conditie de medie la purtare ca la scolile MAI.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate pentru tine, media la purtare este o conditie eliminatorie la toate scolile: militare, de jandarmi si politie, indiferent ca aplici pentru subofiteri sau ofiteri. Exceptiile nu sunt admise, ca nu se joaca nimeni cu legea
Orienteaza-te spre alta scoala, mai putin pretentioasa ca cele militare.

| sierra1 a răspuns:

Dacă n-ai pe cineva in familie, ministru sau ceva pe-aproape, nu reuşeşti aşa ceva

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tinere prieten al meu, MAPN și MAI, sunt instuții foarte serioase și distincte, care nu se joacă de-a transferuri cu tine.
Așa că, dacă nu ai pilele prințului Radu Duda, i-ați gândul de la așa ceva.

| Plato a răspuns:

Pai de ce ai fost rauta?
Putin probabil sa faci asa ceva.