| Ark88 a întrebat:

Bună seara!
Va rog sa ma ajutați cu o informație. Îmi pare rău că va scriu asa târziu.
Sunt profesor de limba franceza. Am luat în 2020, postul pe 1 an, vacant. La propunerea conducerii, mi s-a acordat viabilitatea postului (3 ani), contractul urmând sa se modifice cu data de 1 septembrie 2021. În luna iunie am născut, iar acum sunt pe postnatal. Actele pentru cic ar trebui sa le duc abia în octombrie când se termina cele 126 de zile de concediu medical. Sunt înscrisă la a doua facultate pe care urmează sa o finalizez vara viitoare. Pedagogia învățământului primar și preșcolar. Întrebarea mea este:
As putea participa anul viitor la titularizare, pentru a lua un post pe 4 ani, specializarea educatoare? Și sa renunța cel pe viabilitatea postului? Sau nu voi mai avea prioritate?

1 răspuns:
| Vântulalb a răspuns:

"La propunerea conducerii, mi s-a acordat viabilitatea postului"
Conducerea stia ca esti insarcinata?