| yoyo_2588 a întrebat:

Stiti care e salariul unui designer de interior angajat in cadrul unei firme?

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Buna. Majoritatea designer-ilor de interior pe care ii cunosc castiga bine peste 1000-1500E pe luna, insa acest domeniu, precum orice domeniu creativ si axat exclusiv pe sectorul privat nu are vreo borna financiara fixa. Trebuie sa iubesti ceea ce faci, sa incepi devreme, pentru ca nimeni nu pleaca direct de sus, sa fii dispus la a face sacrificii si sa iti doresti sa devii mai bun in fiecare zi. Banii si recunoasterea profesionala vor urma mai apoi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu suntem pe vremea lui Ceusescu, toata lumea sa lucreze la stat pe o grila de salarii fixe.
Depinde de firma, de proiecte, de experienta, de cum negociezi

| BroascaCuElice a răspuns:

Depinde, in general de la 300$ in sus.