| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva ceva locuri de munca serioase la domiciliu/online? Nu celor de genul in care iti faci un cont si nu poti castiga nimic. Mersi!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu sunt. Cel mult poti face ceva de tip MLM (Avon/Farmasi/etc). Daca stii engleza, sa desenezi, sau ai alte talente poti incerca sa le monetizezi pe site-uri cum sunt Fivver sau Guru.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Asta ma gandeam si eu ca ar fi numai firme precum Avon si altele de cosmetice. Dar in perioada asta nu poti merge la nimeni acasa sa vinzi happy Sunt foarte multe site-uri de scam, unele cer bani pentru a investi in propria ta "afacere". Iti iau banii si afacerea e in pom happy

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar din pacate multi cred in mirajul banilor facuti usor.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Ma gandeam la un job pe care sa-l pot face in pachetul MS Office. Sa copiez fisiere audio in word sau mai stiu eu cate se pot face pe calculator. Nu ma pricep la programare.

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici nu pot da sugestii, te uiti pe site-urile mentionate de mine si July si vezi ce gasesti.

| Mogiojojo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai incercat sugestia mea?

| anonim_4396 explică (pentru Mogiojojo):

Nu prea am noroc la castigatul de concursuri. O sa vad cum e dupa ce imi fac cont

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci?

| Ineys a răspuns:

Freelancing. Trebuie sa te pricepi extrem de bine in domeniu incat sa vina clientii dupa tine practic.

| Mogiojojo a răspuns:

Lasa-i pe astia.
Am mai dat raspunsul asta azi, fac copy-paste, sa nu te superi.
Ai noroc ca stiu eu un site serios. Se numeste squadhelp. Trebuie sa stii engleza la nivel mediu, e musai. Acolo sunt firme care vor nume sau logo pentru compania lor. Vine firma si zice 'suntem un grup de bla bla producem computere, avem nevoie de un nume bun pentru companie' si tu vii si spui 'Apple'. Daca firma e interesata de numele tau o sa il puna castigator. Premiul e o suma destul de mare pentru Romania intre 100 si 500 de euro pe un singur concurs, sa ne intelegem. Singurul impediment e ca site-ul are din ce in ce mai multi utilizatori. Inainte erau destul de putini si aveai mai multe sanse de castig, acum sunt cateva sute dar sansele sunt inca destul de mari. In tot timpul petrecut pe site am castigat pana acum 3.400 de dolari (dar asta s-a intamplat in vreo 2 ani).
Concluzie: nu e nici simplu, nu e nici complicat, trebuie sa vrei si sa intelegi mecanismul.

| JulyDreams a răspuns:

Daca vrei sa faci produse digitale, poti sa te bagi pe Fiverr, Upwork. Uite-te pe acolo sa vezi ce vand altii, daca n-ai idei.
Sau poti cauta pe Youtube antreprenori tineri care arata experienta lor cu diverse metode de a face bani (nu aia care iti vand cursuri). Biaheza are cateva clipuri de genul asta:
https://www.youtube.com/watch?v=nEonUnAPe4s