| Unicornlover7 a întrebat:

Buna, sunt a 11-a si lumea a inceput sa ma intrebe unde dau la facultate. Si nu stiu ce ar trebui sa fac. Ai mei zic ca am simt tehnic si sa ma duc la politehnica, insa eu sunt o fire mai artistica, imi place romana si stiu 5 limbi straine, si m-as duce la litere. Ce imi trebuie sa stiu pentru acestea doua si cam ce implica?

Răspuns Câştigător
| alexwahl a răspuns:

Esti isteata daca stii 5 limbi straine. E prea grea intrebarea, dar nu cred ca vei intampina probleme. Orienteaza-te dupa cum iti vorbeste inima.Cu siguranta parintii iti vor doar binele, dar, cum spune si BuLaNNNeL.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă vrei sa faci ceva cu limbile străine, nu te duce la litere ca nu faci nimic cu ele, du-te la limbi străine și alege 2-3 limbi mai grele (de ex chineza și germana). Dacă îți place treaba asta și ești buna poți sa faci cariera și sa câștigi o grămada de bani. Nu pierde 3 ani in facultate cu engleza și franceza, serios, pe astea le știe toată lumea...

| BuLaNNNeL a răspuns:

Du-te unde vrei, unde crezi ca e de tine, urmareste-ti visul. Lasă părinții, ca nu părinții vor lucra în locul tău.

| DonGiani a răspuns:

Îți ofer un răspuns simplu și la obiect. Ar trebui sa îți urmezi visul happy chiar dacă până acum nu știi sigur, curând îți vei da seama, crede-mă happy