| Shade01 a întrebat:

Sunt cam confuz.Trebuie sa fac lista cu optiunile pentru liceu si sunt din Ploiesti.Eu media de admitere o am 7, 39 si liceu din Ploiesti pe profilul Turism si Alimentatie sau Comert nu gasesc.Cineva ma sfatuit sa ma duc la liceul din Sinaia Mihail Cantacuzino pe acest profil. Ce sa fac pls ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Ai cel putin doua licee in Ploiesti cu profilul cautat de tine : Virgil Madgearu si Victor Slavescu.
http://www.admitereliceu.ro/institutii/county/PH/county_id/32/page/2
Cind completezi fisa fii precaut si umple-o cu 25-30 de optiuni, in ordinea descrescatoare a preferintelor tale.

| bbbbbbbbnbbbb a răspuns:

Eu zic sa afci ce crezi! Pana la urma este viitorul tau si tu alegi ce sa faci.Pentru un profil de turism si alimentatie media ta este buna si pentru comert. Succes si multa bafta!