| DoctorDark a întrebat:

Bună! Sunt clasa a 11-a și mi-aș dori sa urmez Academia de Poliție pe viitor. Ce ar trebui să știu pentru a intra la antidrog sau ce ar trebui sa fac ca să ajung acolo?

Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce ar trebui să știi? o grămadă de lucruri, vezi aici, coloana din stânga:

https://www.academiadepolitie.ro/admitere.html

"pentru a intra la antidrog" - nu e specializarea asta la admitere!

| DoctorDark explică (pentru sierra1):

De-aia am pus întrebarea asta?‍♀️ Ca sa aflu mai multe despre subiectul asta.

| sierra1 a răspuns (pentru DoctorDark):

Mie mi-ai zis "merci" sau am ințeles eu gresit.

Sau nu te-ai uitat la link-ul ăla?

| Rowi76 a răspuns:

Din cate stiu, depinde de specializarea din liceu.
De exemplu, daca esti pe filologie, nu poti sa intri la antidrog.

| sierra1 a răspuns (pentru Rowi76):

Cartonaș galben!

| DoctorDark explică (pentru Rowi76):

Am înțeles. Mulțumesc!