| AndreeaBacanu1999 a întrebat:

Buna, sunt clasa a 12-a, si am nevoie de putin ajutor. Sunt indecisa intre doua facultati, Politehnica Automatica si Medicina generala. De ce as vrea Politehnica: termin mate-info, imi place foarte mult matematica, ma descurc la fizica, dar info nu am prea facut in liceu. De asemenea, imi place si chimia si gasesc interesanta si biologia. Am facut cateva teste de medicina si am luat un punctaj ok... Sora mea mai mare este tot la medicina generala. Acum as vrea cateva pareri, actualizate, ca singurele pe care le-am gasit sunt din 2006... Cum vi s-a parut automatica sau medicina, daca ati facut?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mai bine te duci la Poli la Inginerie Medicala și astfel le combini happy
Dacă nu ai cu adevărat o pasiune pentru medicina și nu ești sigura ca vei putea face fata la ani întregi de invatat, atunci nu cred ca e o alegere buna medicina.
Așa de la Poli iesi inginer, îți găsești job bun dacă înveți, faci mate, INFO faci destul (știu pe cineva acolo), fizica, chimie. La Automatică e mult prea greu și nu știu dacă ți-ar placea.
E alegerea ta, oricare ar fi ea, eu doar ți-am dat un sfat.

| Andreea278 a răspuns:

Hai la Tehnica Dentara happy Cea mai super facultate din punctul meu de vedere happy

| Poison21 a răspuns:

Si eu initial am vrut la medicina generala. Pana am vazut ca nu pot invata atata biologie. Am dat de Inginerie Medicala la Poli si ma gandesc serios sa merg acolo. Examenul este simplu si ai de unde alege la ce vrei sa dai examenul de admitere.
Totul este la alegerea ta. Nu cred ca informatica iti va sta in cale in vreun fel.
Urmeaza-ti visul.