| anonim_4396 a întrebat:

Bună,sunt clasa a8a și vreau să dau la un liceu tehnologic pe profilul ecomnomic, vi se pare o idee bună,pot da la o facultate bună după ce termin? Ce materii se fac, la ce dau tezele și bacul? Mulțumesc anticipat!????

3 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Daca ai note cel putin de nivel mediu adica 7, 8, te sfatuiesc sa dai la un liceu de rang Colegiu National,lasa liceele tehnologice, Eu daca as mai da o data nu m-as mai duce acolo, dai peste tot felul de oameni care nu le place scoala decat sa rada de profesori, profesorii sunt in mare parte slab pregatiti si nu isi dau interesul, Gandeste-te bine si nu te lua dupa colege la care le place doar distractia. Poti sa dai la facultate si de la un liceu tehnologic dar cine stie daca ajungi sa mai dai.

| anonim_4396 explică (pentru Raducons):

Dar dacă vreau să dă după la k Facultate, pot?

| Raducons a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa dai de la ce liceu vrei la facultate, conditia este sa iei bac-ul.
Ti am zis mai sus parerea mea.