| anonim_4396 a întrebat:

Bună,sunt clasa a8a și vreau să devin educatoare,nu am posibilitatea să dau la un liceu pedagogic, deci voi da la un liceu teoretic pe profilul uman.Cum se numește această specializare (de educatoare)la Facultatea de Științe Ale Educației? Câți ani durează, și ce examene se dau?

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Nu il asculta pe Bula laughing) in cadrul Facultatii de Psihologie exista specializarea "Pedagogia Invatamantului primar si prescolar" sau ceva de genul

| anonim_4396 explică (pentru Yurisa):

Dar ar fi bine să fiu pe profilul uman, nu? Sau ar fi mai bine pe real?

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce iti place tie, admiterea nu are treaba cu profilul

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu exista asemenea facultate.
Educatoare poti deveni doar daca faci liceul pedagogic SAU postliceala de pedagogie (specializarea educatoare).

| sierra1 a răspuns:

Vezi că vor să schimbe legea educației deci informațiile de acum se schimbă și peste patru ani sigur nu sunt valide. Tu ce poți face e să iei note bune, deocamdată