| Cristinuș24 a întrebat:

Sunt cls a 9a la filo si vreau sa ma duc la facultatea de arhitectura de interior(Ion Mincu). Are 3sectii: Arhitectura de interior, Design de produs si mobilier si amenjari interioare. Va rog explicati-mi ce face fiecare in parte si care este mai ok. Eu ma gandeam la designer de produs(interior).

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Design de produs si mobilier si amenajari interioare.
Fiul meu a terminat o secție echivalentă.
Poți vedea cu ce se ocupă el pe viu, dacă te uiți la poze.
Acum este patron asociat la firmă.
Execută comenzi de la Sofia, Bulgaria, până la Barcelona, Catalunia.
Unele din proiectele sale au luat premiul Uniunii Arhitecților.
În 2012 firma a avut o cifră de afaceri de 12 000 000 lei.
( informație oficială online). Firma a pornit de la zero, capital social subscris și vărsat 200 lei.
Acesta poate fi și viitorul tău dacă îți iubești meseria.
http://trans-form.ro