| vsi a întrebat:

Sunt in anul 2 la Facultatea de Limbi Straine, care nu cred ca ma va ajuta prea mult in viitor. Voiam sa stiu daca as putea sa imi aleg un master in afara domeniului meu de licenta, spre exemplu administrarea afacerilor sau relatii internationale fara sa am un "handicap" fata de cei care au terminat studii in domeniul respectiv. Practic, as vrea sa aflu daca imi pot continua studiile aici la lb. straine si mai apoi daca pot alege un master in alt domeniu fara a intampina prea mari probleme sau fara a ma teme ca nu pot "face fata" pentru ca nu am studiat anterior in domeniu. Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da poti, si de obicei sunt accesibile. Am prieteni care au terminat litere si dupa au mers pe resurse umane fara probleme.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poti face master in orice domeniu vrei tu, chiar si cele de inginerie. Daca esti pe engleza sau franceza intr-adevar nu prea te ajuta facultatea pentru ca piata e cam plina dar daca studiezi o limba rara merita sa tragi de ea