| IoanaAlina2345 a întrebat:

Sunt la filologie, clasa a 11a si nu stiu unde sa dau mai departe.
Imi place gramatica, dar nu vreau profesoara. Ma atrage si chimia dar cred ca e foarte mult de învățat pentru farmacista. Imi place si engleza. As dori sa imi Spuneti o facultate pe care merita sa o urmez (Constanta), având in vedere ca doresc sa lucrez intr-un mediu curat, in care sa socializez foarte mult. Va multumesc

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este asa cum spui poti urma o facultate de drept.

| IoanaAlina2345 explică (pentru Ioandelasal):

Ai putea sa imi dai mai multe detalii despre aceasta facultate?

| Ioandelasal a răspuns (pentru IoanaAlina2345):

Gasesti detalii destule pe internet, uita-te pe site-urile oficiale ale facultatilor de drept.
Am terminat aceasta facultate, la fara frecventa, in urma cu 40 de ani, asa ca n-am informatii la zi.

| IoanaAlina2345 explică (pentru Ioandelasal):

Hmm. nici nu stiu pe ce materii ar trebui sa ma axez acum, in liceu, pentru a ma descurca la drept.

| Ioandelasal a răspuns (pentru IoanaAlina2345):

Este simplu, vezi la o facultate de drept sau mai multe din ce materii se sustine admiterea si pe ele te axezi.

| Elena9328 a răspuns:

Dacă îți dorești ceva cu adevărat. Totul va fi ușor. Părerea altora nu-ți poate decide viitorul, ci doar tu poti face asta. happy