| Cristinuș24 a întrebat:

Sunt la filologie si ma gandeam in viitor sa ma fac designer. Imi place sa desenez si ma tenteaza aceasta meserie. Voi ce parere aveti? Merita? Am inteles ca trebuie sa fac pe langa facultate si 2cursuri. Poate sa mi explice cineva mai in detaliu?happy Multumescc.

5 răspunsuri:
| Zazon1243 a răspuns:

Paiiiii,depinde.Daca esti un Van Gogh in devenire si o sa faci tablouri de mii de dolari merita.Dar e cam nasol sa stai la un colt de strada si sa iti vinzi picturile.NU prea vad asta o meserie sigura de viitor.Mai degraba te faci medic oameni bolnavi tot o sa fie rolling on the floor))).Si daca esti la filo sa te faci scriitor e cam aceeasi aceeasi treaba. Trebuie sa fii talentata.Si daca vrei sa ramai la filo mai degraba te faci profesoara, nu prea ai asa multe variante. Posibil sa nu stiu eu dar si eu sunt la filo (am vrut la stiinte si vreau sa ma transfer) poate sunt si alte meserii. Poate nu te-am ajutat asa mult fiindca nu prea m-am axat pe intrebarea ta.Scuze dar am zis ce cred si nu vreau sa jignesc pe nimeni prin opiniia mea.

| Zazon1243 a răspuns (pentru Zazon1243):

Hei,cumva esti in clasa cu mine? Clasa a 9C, Gheorghe Asachi Piatra Neamt? Parca iti cunosc numele...

| Cristinuș24 explică (pentru Zazon1243):

Chestia e ca urasc mate fizica bio si chimia. deci medic nu vreau( de aia am si ales filo)nu am prea multe variante.( prof nu vreau, la drept nu mi place.)si chiar nu stiu ce sa fac. Ma gandesc si la traducator, ghid turistic si designer. ( mersi oricum pentru raspuns happy )

| Zazon1243 a răspuns (pentru Cristinuș24):

Hei,cumva esti in clasa cu mine? Clasa a 9C, Gheorghe Asachi Piatra Neamt? Parca iti cunosc numele.

| Cristinuș24 explică (pentru Zazon1243):

Nu sunt in clasa cu tinelaughing