| Cristinuș24 a întrebat:

Sunt la liceu pe filo si in viitor as vrea sa studiez in afara(Uk de exemplu). Conteaza ce profil ai facut in liceu? Daca am luat examenul de eng de la cambridge b2 sau c1 pot sa intru? Sau mai sunt si alte examene de dat?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contează media de bac sa fie peste 7 de regula și să ai cunoștințe in ceea ce privește limba englezăz Cambridge-ul sau IELTS-ul te-ar ajuta sau B2 minimum în bac la engleză.

| Cristinuș24 explică (pentru anonim_4396):

Stii care e faza cu UCAS Tariff points? Ca eu n am inteles cum se afla...