| annna45 a întrebat:

Sunt pe aici persoane care realizeaza invitatii nunta/botez etc? Daca da, imi puteti spune cum se numeste acest job? Am tot cautat insa nu am gasit un raspuns pe internet.

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Graphic designer.

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Designer grafic?

In ce sens "realizeaza invitatii la nunta/botez"?
El le deseneaza efectiv? Sau se ocupa de organizare?

Raspunsul lui ILoveCringe4427 poate fi la fel de valid ca si al meu fara alte detalii.

| ILoveCringe4427 a răspuns:

Jobul asta se numeste somer in perioada curenta. LMAO.

JK, se numeste wedding planner.

| siriusblack98 a răspuns (pentru ILoveCringe4427):

Ce zici tu acolo este organizator de nunti si este o cu totul alta nisa.Nu se leaga de editarea si tiparirea unor invitatii de nunta iar de multe ori acesta nici macar nu realizeaza invitatiile.Invitatiile de nunta sunt pregatite intr-un program pe pc de catre cineva priceput la editare foto/video iar apoi modelul este trimis la o tipografie cu toate detaliile inclusiv dimensiuni.Nu toata lumea apeleaza la un organizator de nunti ca aici nu este U.K.

| ILoveCringe4427 a răspuns (pentru siriusblack98):

M-am gandit ca raspunsul e prea banal, am presupus ca la asta se refera. Daca se gandeste fata la confectia de felicitari atunci un designer de arta se ocupa cu asta pe langa altele.