| Alllaaa a întrebat:

Buna, sunt studenta la facultatea de chimie, chimie medicala, si as vrea sa dau anul viitoar la farmacie. Ce parare aveti sa dau la farmacie sau sa raman la chimie

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Parerea mea e sa dai unde te-ai vedea profesand in domeniu.

| Bondarel99 a răspuns:

Poți face master undeva pe domeniu tehnic, eventual la produse farmaceutice la Poli și astfel ai o specializare și in domeniul asta. Sincer de la farmacie iesi farmacist și poți lucra intr-un singur loc: la farmacie. Plictisitor, nu? De la chimie ai mai multe oportunități.
Dar dacă asta vrei tu sa faci, poți sa te transferi, astfel nu ai pierdut ani in facultatea asta degeaba. Mergi la secretariat și vezi ce materii se pot echivala și la care trebuie sa dai diferențe.