| FjlkJf a întrebat:

Buna,termin clasa 12 si ma gândeam la ce facultate sa dau,eu dorind să lucrez in Statele Unite, doresc sa aleg o profesie care se caută și acolo.Deci va întreb pe voi,cei care știți,ce joburi bune pot ocupa in SUA ca român, ca să știu spre ce profesie să mă orientez.

8 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Si de ce crezi ca ce inveti aici e valabil acolo? Fa medicina ca ( daca ) ajungi in state tot beton faci.

| FjlkJf explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Poti detalia? Dacă ce faci aici nu e valabil acolo, știam că te pun să faci cursuri in plus sa vadă dacă nivelul de potrivește.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru FjlkJf):

Sunt situ-ri de unde te poti informa. Cauta niste romani plecati ca gasesti, eu nu mi-as face lectiile pe TPU pentru asa ceva.
http://www.rprs.ro/......lor-in-SUA

| danutzu96 a răspuns:

Nu stiu daca o sa se "pupe" facultatea ta cu ale alora. Mai bine faci facutlatea tot acolo, dar costa $$$$$$ mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce in Statele Unite?laughing

| FjlkJf explică (pentru anonim_4396):

Recomanzi o țară europeană? Dacă da, care?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FjlkJf):

Pe ce domeniu? Norvegia e printre cele mai primitoare.

| FjlkJf explică (pentru anonim_4396):

Asistență medicală