| Loren3 a întrebat:

Termin profil de mate-info, mate intensiv. Am muncit și am terminat anii ăștia cu medie spre foarte bună, dar intotdeauna am fost mai mult atrasă de partea umanistă: limbi străine, literatură, istorie.
Acum, cand trebuie sa aleg facultatea a apărut si problema. Unde sa te duci? La o facultatea unde se mănâncă real pe pâine si te chinui sa faci aia sau la o facultatea umanistă de unde, sa fim sinceri, e destul de greu sa iesi cu o profesie stabilă, care sa-ti asigure si un salariu bun.
De aici si întrebarea mea pentru voi, deși cred ca e in van. Exista vreo facultate care sa aiba din amândouă? Macar da fie 70% real si 30% uman.
Pentru ca simt ca m-as pierde pe mine si potentialul meu daca as alege una 100% bazată pe ceva anume.
Va rog, păreri, sfaturi, indicații.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Informatică și alte d-astea intr-o limbă străină, ex:

https://www.info.uvt.ro/licenta-informatica-cu-predare-in-limba-engleza/