| teos3445 a întrebat:

Știe cineva dacă termin postliceala de asistent medical generalist pot sa fiu asistenta stomatologie?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Da poti, dar trebuie sa mai faci niste cursuri de calificare eventual.

1 răspuns:
| aaanamariaaa a răspuns:

A mai raspuns cineva, dar eu iti pot raspunde cu certitudine ca da, si nu iti trebuie nici un alt curs de calificare. Trebuie tu doar sa înveti instrumentarul, la cabinetul la care te vei angaja iti poate da medicul niste cursuri cu instrumentarul stomatologic. Dar daca vrei tu sa fii mai pregătită si sa stii instrumentarul deja si urgentele stomatologice pentru asistente poti cumpara "Cartea asistentului de medicina dentară" este vreo 20 de lei si e tot ceea de ce ai nevoie.