| oana2508 a întrebat:

tocmai am fost contactata de o agentie de recrutare din Brasov, Head Hunting se numeste pentru a lucra in Anglia in mall ca vanzatoare de cosmetice.

Stie cineva ceva de aeasta agentie? sunt seriosi?
multumesc

Răspuns Câştigător
| nicoletaparaschiv a răspuns:

Pai am semnat contract cu ei, eu fiind persoana fizica autorizata(p.f.a) adica fara carte de munca. in momentul in care nu au mai venit clienti, ei au zis ca este vina mea si m-au dat afara. urma ca dupa vreo luna sa aflu ca ei adusesera alta colaboratoare in locul meu.
eu nu luam chiar un salariu daca nu aveam carte de munca, luam 10% comision din vanzarile ce se faceau pe o luna. ei nu mai imi dadeau 10% imi dadeau 5% ca ziceau ca nu se mai poate altfel.

3 răspunsuri:
| nicoletaparaschiv a răspuns:

Buna! nu, nu este serioasa. si eu am lucrat la ei si nu-mi dadeau banii si m-au dat afara si degeaba. adica cu alte cuvinte te tin, isi bat joc de tine si dupa de dau afara

| oana2508 explică (pentru nicoletaparaschiv):

Te rog daca se poate mai multe detalii: ce conditii erau, nu ati semnat contract? cum te-au dat afara? si alte lucruri ce ai ai intampinat
multumesc

| oana2508 explică (pentru nicoletaparaschiv):

Am inteles, multumesc pentru lamurire totusi. mie imi spuneau ca o sa am profit cam 30% din vanzari. insa castigurile care spun ca imi revin par prea frumoase ca sa fie adevarate, am hotarat sa nu ma risc. multumesc

| nicoletaparaschiv a răspuns (pentru oana2508):

Pai am semnat contract cu ei, eu fiind persoana fizica autorizata(p.f.a) adica fara carte de munca. in momentul in care nu au mai venit clienti, ei au zis ca este vina mea si m-au dat afara. urma ca dupa vreo luna sa aflu ca ei adusesera alta colaboratoare in locul meu.
eu nu luam chiar un salariu daca nu aveam carte de munca, luam 10% comision din vanzarile ce se faceau pe o luna. ei nu mai imi dadeau 10% imi dadeau 5% ca ziceau ca nu se mai poate altfel.