| Elsa209 a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa devin actrita cand o sa mai cresc. Am acest vis de mai mult timp si chiar imi doresc asta si am si talent ...de multe ori mi s-a mai spus de profesori ca recit bine. Eu as vrea sa joc in telenovele. Sper ca imi puteti da un sfat despre cum sa devin o actrita, la ce scoala trebuie sa merg ( din Constanta )...
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Trebuie sa existe un palat al copiilor in orasul tau si acolo se fac si cursuri de actorie. la liceu mergi la unul de arte sectia actorie, nu stiu daca este in constanta, in Bucuresti este sigur si la facultate la actorie evident. intre timp du-te la castinguri, pentru reclame, figuratie, filme, seriale, orice.

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
E destul de greu la actorie, daca faci pasul aceasta trebuie sa te gandesti bine, ai de dat teste, acolo este exact ca la facultate adica esti in anul unu, anul doi.
Succes!

| Florrentina14 a răspuns:

Te poti inscrie la mini-concursuri gen "Mamaia copiilor" sau "Next Star" ca sa te antrenezi.Cred ca e un drum lung pana sa ajungi sa fii foarte cunoscuta.E visul tau, bravo. Sper sa ajungi acolo unde iti doresti! :**

| thetyky12345 a răspuns:

Trebuie sa mergi la scoala de actorie dar sa stii ca nu se intra cu o medie buna si la facultate va fi mai greu