| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU. Am 14 ani si ma intereseaza ca de la anul, cand fac 15 ani si termin cu examenele de clasa a8a, sa ma angajez undeva. Stiu ca e legal sa te angajezi de la 15 ani cu acordul parintilor si ai mei sunt de acord. Stiti cumva de la ce varsta angajeaza Starbucks, KFC si Mc si pe ce posturi? Am intrat pe site urile lor si pe Ejobs si nu scrie nicaieri. Multumesc in avans!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Starbucks, KFC si McDonalds angajeaza numai daca au nevoie, si numai peste 16 ani, conform legii in vigoare.

la 15 ani esti primit la munca pe la: gradini, in agricultura, pe la serele de flori si zarzavat, la imprasita brosuri si pliante DAR NUMAI cu acordul parintilor sau ai tutorelui legal.

| sierra1 a răspuns:

"ma angajez undeva... Starbucks, KFC si Mc si pe ce posturi?"

incearcă să uiți de cele de mai sus. Încearcă ceva de genul: măturat vreo terasă, spălat vase, chestii d-ăstea.

De ce te-aș minți frumos?

| Vântulalb a răspuns:

Stii gresit. Doar de la 16 ani te poti angaja cu acordul parintilor.

| mariatt5 a răspuns:

Eu asa stiu ca te poti angaja începând cu varsta de 16 la Mc sau KFC si restul.