| vladionut94 a întrebat:

Buna TPU am fost la un interviu pentru angajare ca lucrator comercial pe ore la penny market cluj un job part time sa mai am niste banuti pentru faculta si interviul o decurs foarte bine si o spus ca ne vorbim la telefon mai tarziu sau ca te sunam noi
in general cand spune asta inseamna inseamna ca poti astepta mult si bine pana te vom suna noi? happy

Răspuns Câştigător
| ValiR a răspuns:

Salut,
Nu poti trage repede o concluzie din cuvintele lor... iti dai seama ca au zeci de oameni de intervievat.
Asteapta pana se termina perioada de interviuri dupa care daca sunt o firma serioasa te vor suna indiferent de raspuns.
Bafta!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu inseamna neaparat asta, poate ca au fost mai multi la interviu pentru aceeasi slujba si voiau sa-i intervieveze pe toti, pentru a alege pe cel mai bun.

| kurinkita a răspuns:

Interviuri 101: Daca esti bun si te vor, ai batut palma in timpul interviului.
In toate celelalte cazuri, exista scuza cu "te sunam noi... candva... daca ne aduncem aminte".