| OanaRamona a întrebat:

am nevoie de ajutor. Dupa un an de cand sunt la Bucuresti am realizat ca nu am facut mai nimic. Vreau sa ma altur unei organizati ceva pentru studenti sa merg la voluntariate, cursuri si alte activitati de genu dar nu stiu unde sa merg si personalul facultatii mele nu e dornic sa ne ajute, vreau sa fac ceva cu viata mea cat inca sunt studenta si mai am oportunitati. Aveti vreun sfat sau o recomandare?

Ps datorita facultatii mele sa plec cu Erasmus nu e o varianta(poate daca e ceva independent de facultate

4 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Salut!

Sunt multe organizatii de studenti, incearca sa afli ce se pliaza pe domeniul tau. Au am facut voluntariat vreo 2 ani in AIESEC. Mie chiar mi-a placut. au fost si faze aiurea, ca deh...sunt oameni in organizatie, dar asta e...te maturizezi.

Poti incerca sa pleci si cu Work&Travel. Liga Studentilor sau cauta orice alta organizatie la care poti face voluntariat, nu neaparat legat de studentie.

Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am făcut voluntariat în Asociația Studenților pe vremea comunismului. Am organizat excursii studențești, asociația finanța parțial acele execursii. Asta poți face și dta, să acționezi acolo unde este nevoie.

| sayWhaaat a răspuns:

Depinde de domeniul tau, ideea e ca sunt foarte multe resurse acum sa inveti direct de acasa, de pe net, numai sa te tii de treaba. Pe langa, poti oricand sa incepi o limba straina.

| bogdy23 a răspuns:

Sunt multe AIESEC, liga studentilor, JCI, LIONS