| Kaido a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor la creearea unui C.V. Intrebarile mele ar fi :
1) La "experienta profesionala" voi adauga perioda si locul unde am facut practica in timpul scolii? Nu am avut niciodata un loc de munca.
2)La "studii" voi scrie liceul facut. E nevoie sa scriu si scoala generala? Am si un curs facut. Pe acesta il trec?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

1) Daca nu ai lucrat deloc, adauga practica de la școală.
2) La studii treci tot, orice diploma, certificat obținute incepand cu cel mai recent catre cel mai vechi. Daca încă nu ai terminat un curs, treci data inceperii si "pana in prezent", apoi vei adauga diploma sau certificatul primite. Gasesti si pe net exemple. Daca nu te descurci, ma cauti - te ajut cu placere! Numai bine!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai facut orice fel de practica treci acolo

Da poti trece si scoala generala si bineinteles orice curs si orice proiect din care ai facut parte