| Wwww23 a întrebat:

Bună TPU am o întrebare. Care dintre facultăți este mai potrivita Inginerie chimica (Usamv Cluj) sau Chimie alimentara si tehnologii biochimice (UBB Cluj)

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depide ce iti doresti tu. Poate parerea noastra nu corespunde cu a ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Care facu; tate este "mai potrivita" pentru noi sau pentru tine?
Cum te poate ajuta raspunsul nostru daca il putem da, NUMAI din punctul nostru de vedere?
Decizia trebuie sa fie a ta si numai a ta in functie de ce cariera iti doresti si vrei sa profesezi, in urmatorii 40 de ani, pana la pensie.

| Lukasssz a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci tu.

| siriusblack98 a răspuns:

Care facultate este mai potrivită în ce context? Pentru cine și în ce situație să fie mai potrivită? Ajungeți unii din voi la facultate dar nu aveți habar să formulați o întrebare. Nu tu detalii, nu tu semnul întrebării.

| Furnicuta000 a răspuns:

La inginerie chimica intra mai multe ramuri si deci poti lucra in mai multe domenii

| sweetys a răspuns:

Inginerie chimica.- ai mai multe oportunități.

| youannoyingme a răspuns:

Inginerie chimica